Narlı Salata

Narlı Salata
Kış mevsimini tek sevdiren şey nar diyebilirim. Hemen hemen her akşam tüketiyorum. Birde bakıyorum ki hastalanmadan kış geçmiş. Hoş bu sene kış bizi pek bırakmak istemiyor ya, neyse :) İşte tarifini vereceğim bu salatayı da bu nedenle çok seviyorum.  Bütün malzemeler birbirine o kadar çok yakışıyor ki, lezzetinden yanında başka bir şey yemek istemiyorsunuz.

İşte tarifi;

Malzemeler
1 Demet Roka
1 Bardak Haşlanmış Buğday
1 Bardak Ceviz
1 Yeşil Elma
1 Avuç Nar Tanesi

Sos Malzemeleri
Sızma Zeytinyağı
Nar Ekşisi
Limon
Tuz

Hazırlanışı
Sirkeli suda beklettiğimiz ve iyice yıkadığımız rokaları elle kıralım. Üzerine haşlanmış buğdayı, elle kırdığımız cevizi ve kibrit çöpü şeklinde kestiğimiz yeşil elmayı ekleyelim. Daha sonra sosunu hazırlayarak dökelim. En üste nar tanelerini serperek servis yapalım.

Aklınızda Olsun;

  • Narın insan sağlığına faydaları saymakla bitmez. Adeta bir ´ilaç´, hatta antibiyotik olan nar, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek pek çok hastalıktan korur.  İçerdiği bazı maddelerle kolesterol ve şekeri de dengeleyen nar, kalp sağlığını koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini engellemektedir. Özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudun savunma sistemini güçlendirir.
  • Tazeliğini kaybetmiş yeşillikleri canlandırmak için, buzlu su olan bir kaba 2 kaşık limon suyu ekleyin ve yeşilliklerini bu suya koyup üstünü kapatarak buzdolabında bir saat bekletin.


1 thought on “Narlı Salata”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir