Çilekli Parfe

Çilekli Parfe
Dün anneler günü için yine bütün aile bir aradaydık. Bu sene bir anneler günü klasiğini değiştirip, hep birlikte mangal yapmaya karar verdik. Ömerli tarafına gittik. Havanın kapalı olmasına ve öğleden sonra hafif hafif yağmur yağmasına rağmen çok keyifliydi.  Mangal yapmanın en sevdiğim yanı, beyler pişiriyor, bayanlar afiyetle yiyor :) Hep biz mi hizmet edeceğiz, bazen sıra onlara da geçmeli.

Ama içimizde en keyiflisi tabi ki annemdi. Bütün çocukları, torunları yanındaydı. Bir anne daha ne ister?

Yolda, dağ çileği bulurum diye çok ümitlendim ama maalesef bulamadım. Bu sene hem çilek reçeli, hem de çilek marmelatı yapmak istiyorum. Herhalde bir süre sonra semt pazarında bulabilirim.

Tabi akşam eve dönünce hiçbir şey yiyecek halim yoktu. Bende bir önceki akşamdan hazırladığım Çilekli Parfeyle televizyon keyfimi yaptım.

Malzemeler
750 gr. Çilek
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Kutu (2 Paket) Krem Şanti
1 Yumurta
1 Paket Vanilya

Sos Malzemesi
250 gr. Çilek
1 Çay Bardağı Toz Şeker

Hazırlanışı

Rondo’dan geçirdiğiniz 750 gram çileği 1 su bardağı şekerle, şeker eriyinceye kadar mikserle çırpın. İki paket Krem Şanti ekleyip çırpmaya devam edin. Daha sonra yumurta ve vanilyayı ekleyip 2-3 dakika daha mikserle çırpıp folyo serdiğimiz kalıba dökün . Bir gece buzlukta bekletin.

Sosu için, 250 gram çileği 1 çay bardağı toz şekerle rondo da çırpın. Buzluktan çıkardığınız parfenin üzerine döküp servis yapın.

Ben silikonlu muffin kalıpları kullandığım için folyo kullanmadım. İstediğiniz bir kek kalıbı kullanıp, dilimleyerek servis yapabilirsiniz.1 thought on “Çilekli Parfe”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir